سنباده چیست؟

سنباده

سنباده وسیله ای برای ساییدن و پرداخت کردن و همچنین به معنای وسیله آسیاب کردن نیز معرفی میشود

این محصول ورقه ای از جنس کاغذ یا پارچه و یا فیلم است (که اصطلاحا بکینگ نامیده میشود ) که دانه های سخت ساینده بر روی آن پاشیده و به وسیله چسب مخصوصی چسبانده میشوند و برای ساییدن مواد گوناگونی چون فلزات آهنی ، فلزات غیر آهنی ، چوب ، گچ ، پلاستیک و در بعضی موارد سرامیک استفاده میشود . ما در شرکت کاویان سایش انواع این محصول مانند سنباده های حلقوی، سنباده رول ، سنباده دیسکی پشت کرکی و … را دارا می باشیم، همچنین این مجصول در مدل های متفاوت همچون سنگ ، کاغذ سنباده ، دستگاه سنباده از نوع الکتریکی و دستی وجود دارد . معمولا برای صاف کردن و آماده کردن سطح ناصاف و خشن به کار میرود تا برای رنگ کاری آماده شود . همچنین برای ناصاف و خشن کردن سطوح صاف بکار میرود تا آنها را برای چسب زدن آماده سازد .

این وسیله از نظر دانه بندی درجه های گوناگونی دارند از زبرترین یا خشن ترین حالت تا نرم ترین حالت است .
سنباده ماده ای معدنی جهت پولیش و یا فرم دهی قطعه کار بوده و به صورت طبیعی و مصنوعی یا صنعتی موجود میباشد . از کاربردها میتوان به پولیش سطح قطعه کار و همین طور براده برداری و خشن کاری اشاره کرد . متداول ترین انواع آن اکسید آلمینیوم ، سرامیک ، سیلیکون کارباید و زیرکونیا میباشند .
این محصول در صنایع های مختلف نیز کاربرد وسیعی دارد بطور مثال یکی از کاربردها در صنایع چوب است ، مصرف در این صنعت برای ساخت مبلمان چوبی و یا برای صاف کردن سطح ام دی اف (MDF) و نئوپان که سنباده نواری نامیده میشود استفاده میکنن .
از دیگر کاربردهای این وسیله میتوان به پولیش کردن خودرو ، تولید ظروف آشپزخانه و قابلمه چدنی و قابلمه تفلون و یا قاشق و چنگال و خیلی موارد دیگر اشاره کرد .

 

کلام پایانی:

ما دراین بخش برای شما عزیزان در مورد سنباده و انواع مطالبی را ارائه نمودیم برای اطلاع بیشتر در این باره می توانید با کارشناسان شرکت کاویان سایش در ارتباط باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت دارکوب