فلاپ سنباده؛ پرکاربردترین ابزار سایش و پرداختکاری

در میان انواع ابزار سایش، فلاپ سنباده یکی از پرکاربردترین و پیشرفته‌ترین لوازم پرداخت کاری است که می‌توان با استفاده از آن سطوح مختلف را ساییده و به آن‌ها صیقل داد. از جمله کاربردهای اصلی این محصول می‌توان به فرم دهی و  تهیه قطعات در اندازه های کوچک اشاره کرد.

در حال‌ حاضر صنایع جوشکاری، صنایع خودرو و همچنین ساخت تجهیزات سنگین به‌ وفور از این محصول استفاده کرده و از عملکرد آن راضی هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا به ‌طور کامل در مورد کاربرد فلاپ سنباده توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

اهمیت استفاده از فلاپ سنباده

 این روزها شاهد تنوع بسیار زیادی در ابزار پرداخت کاری مختلف هستیم. اما این اما فلاپ دیسک جزوه بهترین‌ها می‌باشد که با خرید آن می‌توان از مزایایی نظیر سرعت بالاتر، ارتعاش کمتر، ایمنی بالا، افزایش دقت در کار و … اشاره کرد. این محصول در اندازه های مختلفی به تولید می‌رسد تا تمامی صنعتگران بتوانند از عملکرد عالی آن بهره‌مند شود. در ادامه این مطلب از سایت کاپو با ما همراه باشید نتا  و درمورد خرید و فلاپ سنباده توضیحاتی را بیان کنیم.

 

می‌توان گفت که استفاده از فلاپی دیسک‌ها باعث شده تا اپراتورها کمتر دچار خستگی شده و فرآیند سایش با دقت بالاتری انجام شود. همچنین در زمان استفاده از این محصول بر روی خط جوش دیگر لغزندگی ایجاد نخواهد شد. چراکه این سنباده دیسکی امکان را فراهم می‌کند تا بتوان بدون صرف نیروی زیادی این کار را با حساسیت بالا انجام داد.

به‌ صورت کلی و دیسک‌های فلاپی از چندین لایه مواد و ذرات ساینده تشکیل می‌شوند. لایه ها از متشکل از محافظ پلی کتان، پلی استر و ذرات ساینده هستند که می‌تواننددر کنار یکدیگر عملیات سایش و پرداخت کاری را به ‌خوبی انجام دهند..

 

 

 

 

ساختار فلاپ سنباده

که در بخش  نیز قبل گفتیم ساختار کلی فلاپ سنباده متشکل از محافظ‌ های پلی استر، پلی کتان و ذرات ساینده است. صفحه پشتی محافظ نقش مهمی را در عملکرد درست فلاپی دیسک ایجاد خواهد کرد. ازجمله موادی که برای ساخت این محصول پرداختکاری استفاده می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 نایلون یا پلاستیک

 این محصولات باعث شده تا سنباده های دیسکی دارای انعطاف بالایی باشند و میزان ارتعاش در زمان کار تا حد چشمگیری کاهش پیدا کند. دیسک‌های پلاستیکی و نایلونی بهترین انتخاب هستند که می‌توان برای سطوح ناهموار و از آن‌ها استفاده کرد.

 

بیشتر بخوانید : ماشین آلات پرداختکاری

 

 فایبرگلاس

 متداول‌ترین مدل فلاپ سنباده ها هستند که در صنایع مختلف استفاده فراوانی دارند. این صفحات بسیار قدرتمند بود و برای کاهش ارتعاش کاربرد مناسبی را کاربرد مناسبی خواهند داشت. به‌ همین خاطر استفاده از این فلاپ دیسک‌ها می‌تواند برای کنترل کار کامل فرآیند سایش مناسب باشد.

بررسی کاربرد سنباده فلاپ

می‌توان گفت کاربرد فلاپ سنباده زمانی است که نتوان از سنباده های معمولی استفاده کرد. به‌همین خاطر نیز تقاضا برای خرید این محصولات روز به ‌روز در حال افزایش است. در مواردی که ظرافت یکی از فاکتورهای مهم می‌باشد، این دیسک‌های پرداختکاری و سایش می‌توانند ناهمواری‌ها را به ‌صورت ظریف و با دقت بالا برای شما انجام دهند. با توجه به این موضوع که سرعت گردش و همچنین قدرت این سنباده ها بسیار عالی و مطلوب است، می‌تواند بازدهی بیشتری را برای شما به‌ همراه داشته باشد.

 

 

 

 

با این‌وجود می‌توان گفت که استفاده از نوع فلاپی ها دارای سر و صدای پایینی بوده و در عین ‌حال ایمنی بالایی دارند استفاده از فلاپ سنباده می‌تواند تأثیر مستقیمی روی کیفیت کار نهایی داشته باشد. بنابراین اگر به محصولی احتیاج دارید که در عین ایمن بودن بتواند با سرعت دقت و ظرافت خاصی قطعات موردنظر شما را پرداخت کاری کند، انتخاب این محصول بسیار هوشمندانه خواهد بود.

 ویژگی‌ها

فلپ سنباده در سه مدل ضخیم، خیلی ضخیم و معمولی در بازار موجود است. با توجه به این موضوع که صفحات معمولاً داراب پوشش پلی استر هستند و عملکرد بسیار عالی خواهند داشت، برای اکثر سطوح می‌توان آن‌ها را بکار برد. استفاده از این سنباده باعث افزایش سرعت کار می شود و دیگر نیاز به نیروی زیاد دست برای سایش سطوح نخواهد بود.

چنانچه به دنبال محصولی هستید که بتواند تمامی سطوح و قطعات را با ظرافت بالا و کیفیت مطلوب برای شما پرداختکاری کند، قطعا خرید فلاپ سنباده می تواند انتخابی باشد که در الویت قرار دارد. توجه داشته باشید که استفاده از این سنباده تنها با تجهیزات پرداختکاری امکان پذیر است.

منبع : amazon.com

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت دارکوب