روش های پولیش مخزن ؛+ بهترین روش های پرداخت و پولیش مخزن

روش های پولیش مخزن استیل بهترین انتخاب برای نگهداری سیالات شیمیایی، غذایی و دارویی و بهداشتی است. نوع مایعی که درون این مخزن‌ها قرار می‌گیرد، مشخص ‌کننده گرید ورق استفاده در طراحی و تولید مخازن استیل به حساب می‌آید.

در حقیقت  سطوح استیل نسبت ‌به سطوح دیگر به  ماشن آلات پرداخت کاری و پولیش بیشتر و حساس تری احتیاج خواهند داشتو خوشبختانه می‌توان از روش‌های مختلفی برای پولیش مخازن استفاده کرد. ما  در این مطلب قصد داریم تا به‌ طور کامل روش ‌های پولش مخزن را مورد بررسی قرار دهیم.  بنابراین توصیه می کنیم که تا انتهای این  مطلب از کاپو همراه ما باشید.

تولید و روش های پولیش مخزن

در مخزن استیل از فولاد ضد زنگ استفاده می‌شود. همین موضوع باعث شده تا مخزن استیل نسبت ‌به سایر مخازن قیمت بیشتری داشته باشد. لازم به ذکر است که دوام این نوع مخازن در برابر واکنش‌های شیمیایی بالاست. همچنین از نظر زیبایی ظاهری به دلیل پرداخت کاری‌ های پی ‌در پی با استفاده از روش های پولیش مخزن، در سطح کیفی بالایی قرار دارند.

 

روش های پولیش مخزن

 

نحوه پولیش سطح داخلی و خارجی مخزن استیل برای نگه‌داری مواد غذایی و دارویی بسیار حساس و حائز اهمیت می‌باشد. در حقیقت برای پرداخت سطوح خارجی و داخلی این مخازن و بایستی از به تجهیزات پرداخت کاری گوناگونی استفاده نمود.

 انواع مخزن

 پیش‌از بررسی روش‌ های پولیش مخزن بهتر است که در ابتدا با انواع این محصولات آشنا شوید.

 مخزن افقی

 این مخزن‌ها در مکان‌هایی که محدودیت ارتفاع وجود دارد، به دلیل ارتفاع کمی که دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 مخزن های عمودی

مخازن در محیط ‌هایی که محدودیت سطح موجود است و ارتفاع فاکتور مهمی نیست، گزینه‌ای ایده‌آل هستند.

 مخزن‌های کتابی و مکعبی

 این مخازن را می‌توان در حجم‌های ۲۳۰ لیتری، ۷۰۰ 1000، و 2000 لیتری تهیه کرد. مخزن‌های مکعبی و کتابی به دلیل شکل هندسی منحصر به ‌فردی که دارند، فضای کمی را اشغال کرده و می‌توانند در محیط‌های بدون استفاده آن‌ها را قرار داد.

مخزن مدولار افقی

 این مخزن به دو مدل سبک و سنگین برای ذخیره آب و استفاده به تولید می‌رسد.  حجم آن نیز معمولاً ۵ هزار تا ۱۰۰ هزار لیتر است.

بیشتر بخوانید : خرید و قیمت سنباده با بهترین کیفیت و قیمت موجود در بازار

 

بهترین روش های پولیش مخزن

بهترین روش های پولیش مخزن عباتند از:

روش های پولیش مخزن

 

استفاده از تجهیزات پرداخت کاری

در حقیقت برای ساخت مخازن و روش های پولیش مخزن وجود فولاد ضد زنگ و  ناصافی ممکن است مشکلاتی را به وجود بیاورد. بنابراین باید با استفاده از تجهیزات پرداخت کاری آن‌ها را برطرف کرد. ناهمواری‌های آن جزو مشخصات بارز مخازن استیل هستند زیرا در  حفاظت از رطوبت مواد و خاصیت چسبندگی آن‌ها تأثیر بسزایی دارند.

یکی از روش‌هایی که برای صاف کردن مخازن مناسب است، استفاده از دستگاه سنباده زنی و دستگاه پولیش مخصوص مخزن است. شما می‌توانید این محصولات را در سایت کاپکو به ‌راحتی تهیه کنید. در این دستگاه با استفاده از سنباده نواری و اسکاچ هزارلا که سرعت مناسبی دارند، به‌ صورت اتوماتیک سطح داخلی و خارجی پولیش خواهند شد. صافی سطوح مخازن سبب شده تا نگه‌داری مواد غذایی و دارویی به طور مناسبی انجام گیرد.

 الکترو پولیش یکی دیگر از روش های پولیش مخزن

یکی دیگر از روش ‌های پولیش مخزن استفاده از الکترو پولیش است. در واقع با استفاده از یک  فرایند الکتریکی و شیمیایی می‌تواند برآمدگی ها را به‌ صورت میکروسکپی از روی سطح مصالح از بین ببرد. حقیقت این کار با فرو بردن فلز در یک حمام الکترولیت صورت می گیرد. پس ‌از انجام این مرحله فلز را با استفاده ازیک کاتد  در الکترولیت غوطه‌ ور کرده و به منبع تغذیه‌ای اتصال می‌دهند.

 با عبور جریان از فلز در محلول الکترونیک کاملاً حل خواهد شد  و برآمدگی‌های میکروسکوپی سطح کاملاً از بین می‌روند. در نهایت در آخر نیز به سطح کاملاً صاف و صیقلی می‌شود.سطح مخزن باید امر تا حدی صاف و صیقلی باشد که رطوبت روی آن باقی نماند. چرا که رطوبت سبب رشد میکروب‌ها خواهد شد.

 

آسیاب برس دار برای پولیش مخزن

در روش آسیاب برس دار  استفاده از ذرات ساینده روی دیسک‌هایی به‌ صورت یک ‌طرفه انجام می‌شود. در آسیاب با استفاده از مواد ذرات ساینده روی کمربندها و دیسک‌ها به‌ صورت یک ‌طرفه بریده شده و سپس چسبانده می‌شوند و می‌تواند با سطح قطعه برخورد کرده و آن را پرداخت کند. میزان زبری این روش بسته کاربرد ممکن است متفاوت باشد. این عمل به‌ طور معمول در مخازن فولادی ضد زنگ صورت می‌گیرد که برای ایجاد جریان مناسب یا هم زدن مواد الزامی می‌باشد.

 

منبع : autosol.com.au

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت دارکوب