انواع اسکاچ از نظر شکل و ساختار✨

انواع اسکاچ می‌توانند از نظر سطح زبری و کاربرد با یکدیگر متفاوت باشند. در واقع اسکاچ های صنعتی به همان اسکاچ های ورقی بود که به شکل پیوسته و یا متری به بازار عرضه می‌شوند. این محصولات در نمونه‌ های مختلفی برای صنایع و آیا کارخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولاً عمده کار آن‌ها نیز و برای رفع زنگ ‌زدگی، تمیزکاری، افزایش درخشش قطعات و لکه ‌گیری می‌باشد.

خوشبختانه اسکاچ های صنعتی به‌ گونه‌ای هستند که می‌توان از آن‌ها برای سطوح گوناگونی نظیر آلومینیوم، پلاستیکی، و.. استفاده کرد. این محصولات در  پنج گرید زبر، متوسط، پرداخت، خیلی پرداخت، فینیش و به شکل رول یا شیت و بازار عرضه می‌شوند.

معرفی انواع اسکاچ صنعتی

 همان ططور که گفتیم، اسکاچ ها از لحاظ کاربرد، ویژگی‌ها و سطح زبری نمونه‌های گوناگونی دارند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 انواع اسکاچ ازنظر زبری

و اسکاچ ‌های صنعتی برای پرداخت کاری می‌توانند در ۳ مدل زیر استفاده شوند:

 اسکاچ های زبر؛ این محصولات برای تمیز کردن و باربرداری سطوح استفاده می‌شود و در صنعت جوشکاری کاربرد دارند.

اسکاچ متوسط؛ از دیگر انواع اسکاچ می‌توان به مدل متوسط اشاره کرد که انتخاب بسیارعالی برای پرداخت و و مات کردن قطعات می‌باشد.

 انواع اسکاچ نرم؛ این نوع اسکاچ ها متشکل از ذرات ساینده سیلیکونی هستند که بر که به‌ خاطر ریز بودن ذرات آنها، برای پرداخت کاری‌ در مرحله نهایی مناسب هستند. از این نوع محصولات در برای پرداخت لوستر یا آینه شمعدان های لوکس استفاده می‌گردد. همچنین این اسکاچ های نرم به دلیل انعطاف بالا و ضد رطوبت بودن در کارگاه نقاشی و صافکاری نیز استفاده می‌شوند.

انواع اسکاچ ازنظر شکل

همان گونه در ابتدای مطلب گفتیم اسکاچ ها؛ از متنوع‌ترین ابزارهای پرداخت کاری  هستند و می‌توان گفت که انواع این محصولات از نظر شکل ظاهری متشکل از موارد زیر هستند:

 اسکاچ رولی

اسکاچ رول به‌ منظور استفاده در صنایع مختلف کاربردی بوده و معمولاً در اندازه‌های عرض ۱۱ طول و ۱۰ سانتی‌متر به بازار عرضه می‌شوند. کاربران می ‌توانند براساس نیاز خود ابعاد مهم ابعاد مورد نیاز را برای خرید اسکاچ سفارش دهند.

اسکاچ های شید

 این نوع محصولات به شکل مربع و مستطیل در اندازه های مختلفی برش می‌خورند و می‌توان با استفاده از ماشین‌آلات پرداخت کاری یا به ‌صورت دستی از آن‌ها استفاده کرد.

 اسکاچ صنعتی جامبورول

 یکی دیگر از انواع اسکاچ صنعتی، جامبورول بوده که در کارخانه‌هایی که استفاده به مصرف بالای اسکاچ نیاز دارند، استفاده می‌شود و می‌تواند شکل‌ها و ابعاد مختلفی داشته باشد. معمولاً ابعاد اسکاچ جامبورول از ۵ متر می‌باشد. برای آبکاری و پرداخت لوسترها می‌توان از این نوع اسکاج استفاده کرد و کاربران می‌توانند به شکل دیسک‌های دایره‌ای آن‌ها را برش داده و برای سطوح مختلف آن را مورداستفاده قرار دهند.

 

بیشتر بخوانید : انواع اسکاچ های تسمه ای و خرید آنها

 

 ساختار اسکاچ

معمولاً انواع اسکاچ صنعتی از دو نوع از ۲ مدل ذرات ساینده‌ی سیلیکون و اکسید آلومینیوم استفاده می‌گردد که هر کدام ویژگی‌های مختص به خود را دارند. ذرات سیلیکونی دارای سرعت باربرداری سریع بوده و می‌تواند سبب ایجاد یک سطح یکنواخت و شفاف شوند. ذرات اکسید آلومینیوم نیز دارای مقاومت بالایی بوده و می‌توانند روی قطعات به ‌خصوص فرایند باربرداری انجام داده و سبب ایجاد تغییر در آلومینیوم نمی‌شوند.

 گرید اسکاچ

 هنگامی‌که صحبت از گرید اسکاچ می‌شود، در واقع به معنی ذرات ساینده ای بوه در ساختار آن استفاده ‌شده است.  همیشه در ذرات ساینده، پایین‌ترین عدد، بالاترین سطح ساینده بود و عدد بالا تر زبری بیشتری دارد. به‌طور مثال گرید ۸۰ از گرید ۳۰۰ بالاتر است.

بنابراین هرچه ذرات ساینده کوچک‌تر باشند،  کیفیت پر داخت کاری با استفاده از آن‌ها افزایش پیدا می‌کند و می‌توان برای سطوح سخت‌تر از آن استفاده کرد. به‌ منظور حرید سنگ‌های ساینده و یا انواع سنباده شما باید حتماً زبری را با عددی که روی آن درج شده‌ است،  در نظر بگیرید.

 سخن پایانی

ما در این مطلب به‌ طور کامل در مورد انواع اسکاچ توضیحاتی را بیان کرده و تمام مدل‌ های آن را به شما معرفی کردیم.

همان طور که گفتیم این محصول می‌تواند ازنظر کاربرد در ۳ نوع زبر، متوسط و نرم و  از نظر شکل ظاهری است در مدل‌های شید، رول و جامبورول  به بازار عرضه شوند  که هر کدام و مناسب برای قطعات خاصی هستند. شما می ‌توانید برای خرید این محصول و دیگر ابزار پرداخت به فروشگاه اینترنتی کاویان سایش مراجعه کنید.

منبع : amazon.com

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
کلیه حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت دارکوب